Pracownicy MPEC-Rzeszów znów pobiegli

 

Pracownicy MPEC-Rzeszów Sp. z o.o. ponownie wzięli udział w kolejnej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego i PKO Sztafety Półmaratońskiej. Spółkę reprezentowało sześciu biegaczy. Dwóch z nich ustanowiło swoje rekordy życiowe.

3
6 kwietnia 2024 r. na ulicach Rzeszowa odbył się PKO Półmaraton Rzeszowski. Była to już siedemnasta edycja tego wydarzenia. Na starcie stanęło ponad 2100 biegaczy z całego kraju. Pojawili się także biegacze z innych kontynentów, m. in. ze Stanów Zjednoczonych i Kenii. Nie zawiedli także biegacze z naszej Spółki, którzy startowali w wielu poprzednich edycjach Półmaratonu. W biegu indywidualnym wystartowali Piotr Róg i Michał Ogłuszka. Obaj panowie uzyskali świetne wyniki (1:24:07 i 1:24:09), zajmując 46. i 47. miejsce spośród 1736 półmaratończyków i pobijając swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

4

 

2
Zgodnie z tradycją na starcie biegu sztafetowego (to dziewiąta jego edycja) stawiła się reprezentacja MPEC, tym razem w składzie mieszanym (dwie kobiety i dwóch mężczyzn): Luiza Nowak, Monika Stasieńko, Piotr Kaszuba i Szczepan Niemiec. Dystans półmaratoński nasza sztafeta pokonała w czasie 2:00:57, uzyskując tym samym 67 miejsce. O znakomitej formie sztafety ciepłowników, świadczy fakt, że po raz kolejny wyprzedziła równie silne reprezentacje innych miejskich jednostek, m.in. Estrady Rzeszowskiej i Zarządu Transportu Miejskiego. Nasze koleżanki z MPEC w kolejnych edycjach już planują wystawienie sztafety kobieciej.
Celem całej imprezy biegowej była promocja zdrowego stylu życia, biegania i sportowej rywalizacji.

 

5

 

7

6